سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : چهارشنبه 01 بهمن 1399
  • 99/09/05 - 07:45
  • 412
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

شناسایی ضعف‌ها

نریمان میراعلمی*

آزمون‌های دقیق و کیفی، نقشی مهمی در شناسایی ضعف‌ها، قوت‌ها و گام برداشتن در مسیر ارتقای کیفی محصولات تولیدی ایفا می‌کند.

این خدمات نقش تاثیرگذاری در جامعه دارد و زمینه‌ساز برداشتن گامی محکم و موثر برای ارتقای بهداشت جامعه و کمک به بهره‌برداری بیشتر و بهتر از منابع موجود کشور است.

تلاش برای ایجاد شبکه‌ای از محققان و ارائه کنندگان خدمات کیفی آزمون گامی اثربخش در ارتقای سلامت و کیفیت زندگی جامعه است. این گام که توسط شبکه آزمایشگاهی برداشته شده است با همکاری مجموعه‌ای از عوامل فعال در تأمین سلامت آب، غذا و محیط زیست برداشته شده است، می‌تواند زمینه‌ساز قدم‌های محکم و موثر برای ارتقای بهداشت جامعه و کمک به بهره‌برداری بیشتر و بهتر از منابع ملی باشد.

مجموعه آزمایشگاهی آزمون سلامت ایرانیان یکی از مجموعه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که در حوزه‌هایی چون آب، محیط زیست و دام و طیور خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد.

مجموعه ما در حوزه‌های دامپزشکی، آب، پساب، خاک و مواد غذایی خدمات ارائه می‌کند. ارائه نتایج صحیح، سریع و دقیق یکی از اولویت‌های این مجموعه آزمایشگاهی است که تلاش کردیم همواره رعایت شود.

این مجموعه در شرایط شیوع کرونا نیز به مشتریان خود خدمات آنالیز و سنجش ارائه می‌کند. نمونه‌های ارسالی به آزمایشگاه در کوتاه‌ترین زمان ممکن مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج به متقاضیان اعلام می‌شود. 

فعالیت این مجموعه آزمایشگاهی مبتنی بر استانداردهای نهادهای ناظر کیفی از جمله سازمان غذا و دارو است و عملکردمان از طریق ارسال نمونه های مجهول از سوی ارگان‌های نظارتی مختلف مانند وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی کشور و سازمان حفاظت محیط‌زیست کنترل می‌شود.

در همین راستا خدمات گوناگون آزمایشگاهی را در حوزه‌های مختلفی با در اخیار داشتن آزمایشگاه‌های ارزیابی کیفی آب شرب و مواد غذایی، شیمی، میکروبیولوژی، کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی، تشخیص تقلبات مواد غذایی، سم شناسی و فلزات سنگین، تحقیقات مولکولی، آسیب‌شناسی تشخیصی و بافت‌شناسی مقایسه‌ای و همچنین  بخش پژوهش‌های دانشجویی ارائه می‌کنیم.

*مدیرعامل مجموعه آزمایشگاهی آزمون سلامت ایرانیان عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  • گروه خبری : اخبار,یادداشت ها,برگزیده ها
  • کد خبر : 71224
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت